stowarzyszenie kultury fizycznej sportu i turystyki niewidomych i słabowidzacych Stowarzyszenie kultury fizycznej sportu i turystyki niewidomych i słabowidzacych

Informacja o dofinansowaniu zadań ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki

Stowarzyszenie „Cross” informuje, że w 2017 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowuje realizację następujących zadań:

"Organizacja zajęć sekcji sportowych dla osób niepełnosprawnych" 

"Organizacja imprez ogólnopolskich"

"Organizacja imprez rangi Mistrzostw Polski i Pucharu Polski"

"Organizacja obozów sportowych"

"Zakup sprzętu sportowego".

 

Wykaz akcji szkoleniowych prowadzonych w 2017 roku:


LP. NAZWA TERMIN MIEJSCE DYSCYPLINA  UCZESTNICY
1 Konsultacja 13.01.2017 15.01.2017 WROCŁAW SHOWDOWN A. Słoninka, K. Kisiel, Ł. Byczkowski A. Wołczyński, E. Mielczarek, M. Szwałek
2 Udział w turnieju 13.01.2017 20.01.2017 CZECHY SZACHY M. Tazbir
3 Udział w turnieju 19.01.2017 22.01.2017 FINLADIA SHOWDOWN A. Słoninka, K. Kisiel, E. Mielczarek
4 Konsultacja 03.03.2017 06.03.2017 WROCŁAW SHOWDOWN A. Słoninka, K. Kisiel, Ł. Byczkowski,A. Wołczyński, E. Mielczarek, M. Szwałek
5 Udział w turnieju 09.03.2017 12.03.2017 CZECHY SHOWDOWN A. Słoninka, K. Kisiel, Ł. Byczkowski, E. Mielczarek
6 Udział w PŚ w maratonie 20.04.2017 25.04.2017 ANGLIA BIEGI P. Łukaszewski
7 Centralne regaty kontrolne 21.04.2017 23.04.2017 POZNAŃ WIOŚLARSTWO P. Gaweł
8 Zgrupowanie 30.04.2017 09.05.2017 MUSZYNA BIEGI P. Petelski, P. Łukaszewski, J. Ziółkowski, Z. Dudka
9 Konsultacja 05.05.2017 07.05.2017 WROCŁAW SHOWDOWN A. Słoninka, K. Kisiel, E. Mielczarek
10 Udział w otwartym mitingu LA 12.05.2017 14.05.2017 SŁUBICE BIEGI P. Petelski, P. Łukaszewski, J. Ziółkowski, Z. Dudka
11 Udział w Mistrzostwach Polski 02.06.2017 04.06.2017 POZNAŃ WIOŚLARSTWO A. Biedrzycka, P. Gaweł
12 Zgrupowanie 05.06.2017 14.06.2017 WARSZAWA WIOŚLARSTWO A. Biedrzycka, P. Gaweł
13 Konsultacja 09.06.2017 11.06.2017 WROCŁAW SHOWDOWN K. Kisiel, R. Świstek, A. Wołczyński, M. Papierski, E. Mielczarek, A. Bardzik
14 Udział w turnieju 10.06.2017 17.06.2017 CZECHY WARCABY E. Wieczorek, M. Fiedoruk, J. Tołwiński, L. Stefanek, E. Twardy, W. Morgiewicz
15 Zgrupowanie 11.06.2017 17.06.2017 WARSZAWA SZACHY odwołane
16 Udział w zawodach z cyklu PŚ 15.06.2017 18.06.2017 POZNAŃ WIOŚLARSTWO A. Biedrzycka, P. Gaweł
17 Udział w Olimpiadzie Szachowej Niewidomych 18.06.2017 29.06.2017 MACEDONIA SZACHY M.Tazbir, A.Czajkowski, M.Chojnowski, R.Suder, A.Stolarczyk,
18 Udział w Otwartych MP Inwalidów w LA 23.06.2017 25.06.2017 BIAŁYSTOK BIEGI P. Petelski, P. Łukaszewski, J. Ziółkowski, Z. Dudka
19 Zgrupowanie 18.07.2017 03.08.2017 ŚLESIN WIOŚLARSTWO P.GAWEŁ
20 Zgrupowanie 23.07.2017 29.07.2017 SUWAŁKI WARCABY S.Jędrzycki,L.Stefanek,E.Twardy, J.Tołwiński, W. Morgiewicz, M.Fiedoruk, E. Wieczorek, E. Grabska, W.Woźniak, J.Dzióbek
21 Zgrupowanie 01.08.2017 10.08.2017 OBORNIKI ŚL SHOWDOWN A. Słoninka, K Kisiel, R. Świstek, P. Knaź, E Mielczarek, M. Szwałek, J. Pożarycka
22

Udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

 

04.08.2017 06.08.2017 POZNAŃ WIOŚLARSTWO P.GAWEŁ
23 Udział w turnieju
10.08.2017 18.08.2017 SUWAŁKI SZACHY A.Czajkowski, M.Chojnowski, A.Migala, R.Suder, B.Pawelec, J. Stachańczyk, M. Wolański
24 MŚ w warcabach 23.08.2017 04.09.2017 BUŁGARIA WARCABY Wieczorek Ewa,J.Malcer, U.Lauferska,  L. Stefanek,E.Twardy, J.Tołwiński,   W.Woźniak, J.Dzióbek
25 Zgrupowanie 01.09.2017 10.09.2017 MUSZYNA BIEGI członkowie kadry wedlug wyboru trenera
26 Zgrupowanie 22.09.2017 24.09.2017 WROCŁAW PIŁKA członkowie kadry wedlug wyboru trenera
27 Mecz międzypaństwowy Polska-Białoruś 26.09.2017 01.10.2017 SUWAŁKI WARCABY członkowie kadry wedlug wyboru trenera
28 Udział w biegu 29.09.2017 01.10.2017 SŁOWACJA BIEGI członkowie kadry wedlug wyboru trenera
29 MŚ w showdown 03.11.2017 08.11.2017 SZWECJA SHOWDOWN członkowie kadry według wyboru trenera
30 MŚ w szachach 05.10.2017 13.10.2017 NIEMCY SZACHY członkowie kadry wedlug wyboru trenera
31 Zgrupowanie 06.10.2017 08.10.2017 WROCŁAW PIŁKA członkowie kadry wedlug wyboru trenera
32 Centralne Regaty Jesienne 20.10.2017 22.10.2017 POZNAŃ WIOŚLARSTWO członkowie kadry wedlug wyboru trenera
33 Udział w turnieju 21.10.2017 23.10.2017 CZECHY PIŁKA członkowie kadry wedlug wyboru trenera
34 Zgrupowanie 27.10.2017 04.11.2017 AUSTRIA NARTY członkowie kadry wedlug wyboru trenera
35 Udział w turnieju 02.11.2017 05.11.2017 WROCŁAW SHOWDOWN członkowie kadry wedlug wyboru trenera
36 Udział w zawodach 12.11.2017 17.11.2017 HOLANDIA NARTY członkowie kadry wedlug wyboru trenera
37 Udział w zawodach 06.12.2017 12.12.2017 AUSTRIA NARTY członkowie kadry wedlug wyboru trenera
38 Zgrupowanie 04.12.2017 17.12.2017 SZKLARSKA PORĘBA WIOŚLARSTWO członkowie kadry wedlug wyboru trenera

 

 

Wykaz członków kadr narodowych w 2017 roku:



BIEGI





Lp. Nazwisko Imię Nazwa klubu  Miejscowość Konkurencja, kat. wagowa, osada lub styl 1)  Klasa startowa4) Trener klubowy
1 Łukaszewski  Patryk Stowarzyszenie Cross Warszawa  biegi średnie i  długie T12 Miech Wesław
2 Petelski Paweł Stowarzyszenie Cross Warszawa  biegi średnie i  długie T12 Miech Wesław
3 Ziółkowski  Jacek Stowarzyszenie Cross Warszawa  biegi średnie i  długie T12 Miech Wesław
4 Dudka  Zenon Stowarzyszenie Cross Warszawa  biegi średnie i  długie T12 Miech Wesław









NARCIARSTWO




1. Graf Maciej Cross Wrocław Wrocław Slalom, slalom gigant Przewodnik Dariusz Rutkowski
2. Grochowski Michał Cross Wrocław Wrocław Slalom, slalom gigant B2 Dariusz Rutkowski
3. Kosińska Anna Cross Wrocław Wrocław Slalom, slalom gigant B2 Dariusz Rutkowski
4. Kosiński Stanisław Cross Wrocław Wrocław Slalom, slalom gigant B2 Dariusz Rutkowski
5. Krzyżaniak Andrzej Cross Wrocław Wrocław Slalom, slalom gigant Przewodnik Dariusz Rutkowski
6. Nieszporek  Natalia Sprint Wrocław Wrocław Slalom, slalom gigant B3 Dariusz Rutkowski
7. Pawłowski Adam Cross Wrocław Wrocław Slalom, slalom gigant Przewodnik Dariusz Rutkowski
8. Rutkowski Dariusz Cross Wrocław Wrocław Slalom, slalom gigant Przewodnik Dariusz Rutkowski
9. Suchodolski Dawid Cross Wrocław Wrocław Slalom, slalom gigant B2 Dariusz Rutkowski
10. Sypień Tadeusz Cross Wrocław Wrocław Slalom, slalom gigant B2 Dariusz Rutkowski
11. Wierna Magdalena Cross Wrocław Wrocław Slalom, slalom gigant B3 Dariusz Rutkowski
12. Zagrajek Arkadiusz Cross Wrocław Wrocław Slalom, slalom gigant Przewodnik Dariusz Rutkowski









SHOWDOWN




1. Kisiel Krystian UKS "Sprint" Wrocław Gry indywidualne i drużynowe B1 Lubomir Prask
2. Słoninka Adrian UKS "Sprint" Wrocław Gry indywidualne i drużynowe B1 Lubomir Prask
3. Byczkowski Łukasz UKS "Sprint" Wrocław Gry indywidualne i drużynowe B3 Lubomir Prask
4. Świstek Roland KSN "Łuczniczka" Bydgoszcz Gry indywidualne i drużynowe B1 Szymon Borkowski
5. Kiresztura Ariel IKS "Zryw" Słupsk Gry indywidualne i drużynowe B3 Łukasz Skąpski
6. Wołczyński Adam UKS "Sprint" W Gry indywidualne i drużynowe B1 Lubomir Prask
7. Knaź Przemysław "Podkarpacie" Przemyśl Gry indywidualne i drużynowe B3 Małgorzata Zubik
8. Skąpski Łukasz KSN "Łuczniczka" Bydgoszcz Gry indywidualne i drużynowe B2 Szymon Borkowski
9. Łuc Wojciech "Podkarpacie" Przemyśl Gry indywidualne i drużynowe B2 Małgorzata Zubik
10. Papierski Mateusz UKS Laski Laski Gry indywidualne i drużynowe B1 Maciej Piestrzyński
11. Mielczarek Elżbieta UKS "Sprint" Wrocław Gry indywidualne i drużynowe B3 Lubomir Prask
12. Bożek Patrycja UKS Laski Laski Gry indywidualne i drużynowe B3 Maciej Piestrzyński
13. Pożarycka Joanna "Warmia i Mazury" Olsztyn Gry indywidualne i drużynowe B2 Łukasz Skąpski
14. Szwałek Monika UKS "Sprint" Wrocław Gry indywidualne i drużynowe B2 Lubomir Prask
15. Bardzik Agnieszka UKS Laski Laski Gry indywidualne i drużynowe B1 Maciej Piestrzyński
16 Kaza Patrycja "Syrenka" Warszawa Gry indywidualne i drużynowe B3 Jolanta Szuba









SZACHY





1. Chojnowski Marcin Warmia i Mazury Olsztyn gra bezpośrednia słabowidzący Ryszard Suder
2. Czajkowski Adam Syrenka  Warszawa gra bezpośrednia słabowidzący Ryszard Bernard
3. Jakimczuk Alicja Syrenka  Warszawa gra bezpośrednia słabowidzący Witalis Sapis
4. Maćkowiak  Marek Tęcza Poznań gra bezpośrednia słabowidzący Małgorzata Napierała
5. Migala Andrzej Warmia i Mazury Olsztyn gra bezpośrednia słabowidzący Ryszard Suder
6. Pawelec Bartosz Ikar Lublin gra bezpośrednia słabowidzący Zdzisław Wojcieszyn
7. Staruch  Roman Zryw Słupsk gra bezpośrednia słabowidzący Witalis Sapis
8. Stolarczyk Anna Tęcza Poznań gra bezpośrednia słabowidzący Witalis Sapis
9. Suder Ryszard Warmia i Mazury Olsztyn gra bezpośrednia słabowidzący Ryszard Suder
10. Tazbir Marcin Syrenka Warszawa gra bezpośrednia słabowidzący Ryszard Bernard
11. Wolański Michał Łuczniczka Bydgoszcz gra bezpośrednia słabowidzący Witalis Sapis
12. Wojcieszyn Zdzisław Ikar Lublin gra bezpośrednia słabowidzący Witalis Sapis
13. Żółtek Tadeusz Warmia i Mazury Olsztyn gra bezpośrednia słabowidzący Ryszard Suder
14. Bojczewski Rafał Ikar Lublin gra bezpośrednia słabowidzący Zdzisław Wojcieszyn









WARCABY




1. Dzióbek  Jerzy Jantar Gdańsk gra bezpośrednia niewidomy Stanisław Mazur
2. Fiedoruk  Mikołaj Victoria Białystok gra bezpośrednia niewidomy Leszek Łysakowski
3. Grabska Ewa Łuczniczka Bydgoszcz gra bezpośrednia niewidomy Tomasz Kuziel
4. Hetnar Jan Podkarpacie Przemysl gra bezpośrednia niewidomy Stanisław Mazur
5. Jędrzycki Marian Sudety Kłodzko gra bezpośrednia niewidomy Marian Jędrzycki
6 Lauferska Urszula Tęcza Poznań gra bezpośrednia niewidomy Marek Maćkowiak
7 Malcer Joanna Warmia i Mazury Olsztyn gra bezpośrednia niewidomy Ryszard Suder
8 Morgiewicz Wacław Victoria Białystok gra bezpośrednia niewidomy Leszek Łysakowski
9 Sitarz Zenon Podkarpacie Przemysl gra bezpośrednia niewidomy Stanisław Mazur
10 Stefanek Leszek Hetman Lublin gra bezpośrednia niewidomy Leszek Stefanek
11 Suder Ryszard Warmia i Mazury Olsztyn gra bezpośrednia niewidomy Ryszard Suder
12 Tołwiński Józef Victoria Białystok gra bezpośrednia niewidomy Leszek Łysakowski
13 Twardy Edward Sudety Kłodzko gra bezpośrednia niewidomy Marian Jędrzycki
14 Wieczorek Ewa Victoria Białystok gra bezpośrednia niewidomy Leszek Łysakowski
15 Woźniak Wojciech Jutrzenka Częstochowa gra bezpośrednia niewidomy Zdzisław Porochnicki









WIOŚLARSTWO




1 Biedrzycka Angelik Syrenka Cross Warszawa 2x,4+ LTA 04-O Ryszard Koch
2 Gaweł  Przemysław Syrenka Cross Warszawa 2x,4+ LTA 04-O,05-R Ryszard Koch
3 Jabłoński Mikołaj Syrenka Cross Warszawa 2x,4+ LTA 04-O Ryszard Koch
4 Pisarski  Piotr Syrenka Cross Warszawa 2x,4+ LTA 04-O Ryszard Koch

 

Stowarzyszenie „Cross” informuje, że w 2016 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowało realizację następujących zadań:

"Organizacja zajęć sekcji sportowych dla osób niepełnosprawnych" 

"Organizacja imprez ogólnopolskich"

"Organizacja imprez rangi Mistrzostw Polski i Pucharu Polski"

"Organizacja obozów sportowych"

"Zakup sprzętu sportowego"

"Promocja sportu".

 

Stowarzyszenie „Cross” oświadcza, że niżej wymienione imprezy sportowe i obozy były dofinansowywane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach umów zawartych z Ministerstwem Sportu i Turystyki na 2016 rok:

 

W ramach umowy nr 2016/0086/0077/SubC/DS.-SN/3/MS:

Ogólnopolski obóz sportowy, Kołobrzeg, 29.05-09.06.2016

Ogólnopolski obóz żeglarski, Iława, 5-17.07.2016

Ogólnopolski obóz sportowy, Polanica-Zdrój / Lądek-Zdrój, 17.06-01.07.2016

Ogólnopolski obóz kajakarski, Siemiany / Iława, 17-29.07.2016

Ogólnopolski obóz sportowy, Gdynia, 18.07-01.08.2016

Ogólnopolski obóz sportowy, Suwałki, 24.07-07.08.2016

Ogólnopolski obóz sportowy, Jarosławiec, 21.07-04.08.2016

Ogólnopolski obóz sportowy, Rowy, 13-27.08.2016

Ogólnopolski obóz sportowy, Krościenko, 13-25.08.2016

Ogólnopolski obóz sportowy, Augustów, 27.08-07.09.2016

Ogólnopolski obóz sportowy, Puck, 29.08-12.09.2016

Ogólnopolski obóz sportowy, Wągrowiec, 8-19.10.2016

W ramach umowy nr 2016/0087/0077/SubC/DS.-SN/2/MS:

Drużynowe Mistrzostwa Polski w brydżu, Bydgoszcz, 16-19.06.2016

Górskie Mistrzostwa Polski w nordic-walking, Polanica Zdrój, 1-3.07.2016

Puchar Polski w warcabach, Suwałki, 8-15.08.2016

Puchar Polski juniorów w szachach, Bocheniec, 11-21.07.2016

Puchar Polski w nordic-walking, Porażyn, 2-4.09.2016

Mistrzostwa Polski w brydżu maxy, Suwałki, 28.09-01.10.2016

Drużynowe Mistrzostwa Polski w warcabach, Rowy, 2-10.10.2016

Drużynowe Mistrzostwa Polski w showdown, Ustka, 20-23.10.2016

Puchar Polski w brydżu, Nysa, 14-17.10.2016

Drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach, Wągrowiec, 10-20.11.2016

Mistrzostwa Polski w brydżu miksty, Olsztyn, 14-17.11.2016

Mistrzostwa Polski w brydżu impy, Olsztyn, 17-20.11.2016

Mistrzostwa Polski w tańcu, Bydgoszcz, 1-4.12.2016

W ramach umowy nr 2016/0085/0077/SubC/DS.-SN/2/MS:

Ogólnopolski turniej w warcabach, Pobierowo, 2-9.06.2016

Ogólnopolski turniej w warcabach, Sielpia, 13-20.06.2016

Ogólnopolski turniej w warcabach, Kołobrzeg, 9-12.06.2016

Ogólnopolski turniej w kręglach, Puck, 22-26.06.2016

Ogólnopolski turniej w szachach, Suchedniów, 13-22.07.2016

Ogólnopolski turniej w bowlingu, Opole, 14-17.07.2016

Udział w maratonie, Warszawa, 22-24.07.2016

Ogólnopolski turniej w kręglach, Poznań, 4-7.08.2016

Ogólnopolski turniej w bowlingu, Bydgoszcz, 12-15.08.2016

Ogólnopolski turniej szachowo - warcabowy, Rowy, 17-24.08.2016

Ogólnopolski turniej w warcabach, Dźwirzyno, 29.08-05.09.2016

Ogólnopolski turniej w kręglach, Brzesko, 25-28.08.2016

Ogólnopolski turniej szachowo - warcabowy, Krynica Morska, 5-11.09.2016

Ogólnopolski turniej w kręglach, Tuchola, 8-11.09.2016

Ogólnopolski turniej w warcabach, Augustów, 10-17.09.2016

Ogólnopolski turniej w brydżu, Rowy, 16-19.09.2016

Ogólnopolski turniej w szachach, Wdzydze, 4-11.09.2016

Ogólnopolski turniej w bowlingu, Tarnów, 13-16.10.2016

Ogólnopolski turniej w bowlingu,Olsztyn, 14-17.10.2016

Ogólnopolski turniej szachowo - warcabowy, Krynica Górska, 15-23.10.2016

Udział w maratonie, Soczewka, 21-23.10.2016

Ogólnopolski turniej w brydżu, Firlej, 21-24.10.2016

Ogólnopolski turniej w bowlingu, Rzeszów, 10-13.11.2016

Ogólnopolski turniej w bowlingu, Czestochowa, 24-27.11.2016

Ogólnopolski turniej w szachach, Olsztyn, 21.11-04.12.2016

Ogólnopolski turniej szachowo - warcabowy, Wągrowiec, 26-31.12.2016