Baner

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY MISTRZOSTW POLSKI W NORDIC WALKING, Bydgoszcz, 2-5.08.2018

Ostatnia modyfikacja: 13 lipca 2018
zawody

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

MISTRZOSTW POLSKI NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH

W NORDIC WALKING na dystansie 5km

Bydgoszcz 02 - 05.08.2018 r

 

pobierz komunikat organizacyjny

pobierz formularz zgłoszeniowy

 

Organizator:

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „CROSS" w Warszawie

Zadanie jest dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach realizacji projektu: "Wspólny start 2018 (...)”.

 

Cel:

Wyłonienie Mistrzów Polski w  nordic walking niewidomych i słabowidzących w kategoriach B1,B2, wśród kobiet i mężczyzn oraz OPEN Junior (do la 21)  na dystansie 5km.

Podnoszenie poziomu sportowego i popularyzacja nordic walking.

 

Termin i Miejsce:

02 - 05.08.2018 r. Bydgoszcz, Żołędowo

Zawodnicy przyjeżdżają w dniu 02.08.2018 r w godzinach popołudniowych do Hotelu Akor, Ul. Ludwikowo 1, Bydgoszcz.  Polecam dojazd TAXI. Koszt z dworca kolejowego to około 15 zł (MPT ŁUCZNICZKA TAXI tel. 52 19191, 52 344-44-44). Można także dojechać tramwajem. 1 przystanek w kierunku Rycerska, a następnie spacerem kierując się na północny-wschód w stronę wiaduktu, wiaduktem nad ulicą i torami, a następnie prosto na wschód mijając po drodze po lewej stronie cmentarz, przechodząc przez dwie nitki torów oraz niewielki lasek. Hotel znajduje się po lewej stronie nieco w głębi.

Wyżywienie od kolacji 02.08.2018 r. do obiadu 05.08.2018 r.

W dniu 3.07.2018 odbiór pakietów startowych i możliwość przejścia trasy, krótki trening, po kolacji odprawa techniczna.

Zawody odbędą się 04.07.2018 w Żołędowie koło Bydgoszczy (mapka w załączeniu). Start MP Niewidomych i słabowidzących o godz.13.10

 

Uczestnictwo:

Uczestnikami mogą być zawodniczki i zawodnicy - członkowie Stowarzyszenia „CROSS" posiadający niepełnosprawność z tytułu utraty wzroku w stopniu znacznym lub umiarkowanym.

Zawody zostaną przeprowadzone na dystansie 5 km w kategoriach:

B1 niewidomy (z przewodnikiem w kontakcie stałym-uprząż, w goglach) , B2 słabowidzący ,wśród kobiet i mężczyzn oraz Juniorzy Open do lat 21 . Zawodnicy będą również klasyfikowani w kategorii osób niepełnosprawnych Mistrzostw Polski/Pucharu Polski PFNW.

Zawodnicy zobowiązani są dostarczyć koordynatorowi ksero orzeczenia                        o niepełnosprawności lub wysłać skan razem ze zgłoszeniem ( PFNW wymaga okazania orzeczenia    o niepełnosprawności podczas odbioru pakietu pod rygorem niemożności startu w zawodach). Uczestnicy winni posiadać własne gogle i kije do nordic walking.

 

Wpisowe:

Wpisowe w wysokości 60 zł (zawodnik, przewodnik B1) płatne u koordynatora na odprawie technicznej lub na konto Stowarzyszenia CROSS. Juniorzy oraz opiekun (1 osoba) zwolnieni             z opłaty.

Zawody zostaną rozegrane w ramach Mistrzostw Polski/Pucharu Polski Nordic Walking, którego organizatorem jest Polska Federacja Nordic Walking.

 

Sędziowanie:

Zawody rozegrane zgodnie z przepisami Polskiej Federacji Nordic Walking  –indywidualny pomiar czasowy (chip) oraz z zaktualizowanym Ramowym  Regulaminem Indywidualnych Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących w nordic walking m.in. (zawodnicy B-1 tylko w goglach, kije wyłącznie do nordic walking)

 

Nagrody:

Wszyscy zawodnicy na mecie otrzymują medale pamiątkowe od PFNW. Trzech najlepszych zawodników wśród kobiet i mężczyzn w kategorii B1 i B2 oraz Juniorzy Open otrzymają puchary. W kategorii open niepełnosprawni 1-3 miejsca, wśród kobiet i mężczyzn PFNW wręczy puchary.

 

Zgłoszenia:

Zgłoszenia uczestników do koordynatora Georginy Myler na e-mailem na adres genna@poczta.fm  w terminie do 23.07.2018 r. do godz. 16:00 . Zgłoszenia tylko przez klub. Karta zgłoszenia wysłana do Klubów wraz z komunikatem. (W zgłoszeniu proszę podać imię i nazwisko, datę urodzenia ,PESEL, stopień niepełnosprawności oraz kategorię startową ( B1,B2,Junior Open) oraz  dane przewodnika, orientacyjny czas przyjazdu i wyjazdu, oraz nr kontaktowy do przynajmniej 1 osoby.

Zgłoszenia przesłane po terminie lub niekompletne mogą zostać pominięte bądź w przypadku wolnych miejsc rozpatrzone będą na końcu.

 

Odprawa techniczna:

Po kolacji o godzinie 19:30  w dniu 03.08.2018

 

Koordynator

Georgina Myler

Tel. 698 181 884