Baner

Mistrzostwa Polski osób niewidomych i słabowidzących w kręglarstwie klasycznym Gostyń, 22 – 25.07.2021 r.

Ostatnia modyfikacja: 31 maja 2021
zawody
 
Komunikat Organizacyjny.
Mistrzostwa Polski osób niewidomych i słabowidzących w kręglarstwie klasycznym
Gostyń, 22 – 25.07.2021 r.
 
UWAGA! W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce, planowany termin organizacji zawodów może ulec zmianie. Wszystkie informacje będą publikowane na stronie internetowej Stowarzyszenia „Cross” www.cross.org.pl.
 
Organizator:
Organizatorem Mistrzostw Polski jest Stowarzyszenie „Cross” oraz Sekcja Niepełnosprawnych Niewidomych i Słabowidzących PZK.
Zadanie jest dofinansowane przez Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych w ramach realizacji projektu ”Wspólny start 2021”.
 
Koordynator zawodów:
Joanna Staliś, askastalis@interia.pl, tel. 600 523 621
 
Sędzia główny zawodów:
Marian Mendyka
 
Cel:
Wyłonienie Indywidualnych Mistrzów Polski w poszczególnych kategoriach startowych wśród kobiet i mężczyzn za rok 2021.
Wyłonienie zwycięzców w kategoriach B-1,B-2,B-3 wśród kobiet i mężczyzn do rankingu PZK.
 
Termin i miejsce:
22 - 25 lipiec 2021 r., Gostyń
Zawody: Kręgielnia OSiR, ul. Strzelecka 27, 63-800 Gostyń.
Zakwaterowanie i wyżywienie: Hotel Cukropol, ul. Hutnika 14, 63-800 Gostyń.
 
Warunki uczestnictwa:
W zawodach mogą startować zawodnicy:
  • zawodnicy awansujący z Eliminacji MP.
  • posiadający ważne licencje PZK na sezon 2021 typu B,
  • aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (dotyczące dysfunkcji wzroku),
  • aktualne badanie lekarskie określające kategorię sportową (aktualne w dniu zgłoszenia, nie tracące ważności w trakcie zawodów),
  • wypełnione i podpisane oświadczenie o stanie zdrowia (wzór w załączniku).
Zawodników obowiązuje sportowy strój klubowy (koszulka z logo klubu, krótkie spodenki, obuwie sportowe).
Asystentów dla zawodników B-1 i B-2 zapewnia własny klub.
Zawodnicy kategorii  B1 startują w swoich goglach oraz opatrunkach medycznych (opatrunki zabezpiecza organizator).
UWAGA. W wyniku zmian regulaminowych od 2021 roku dopuszczalny jest start zawodników kategorii B1 w samych goglach. Gogle te muszą spełniać międzynarodowe standardy gogli używanych do gier zespołowych przez osoby niewidome (goolball, showdown).
 
Zgłoszenia:
Termin potwierdzenia udziału dla zakwalifikowanych zawodników: ostatecznie  do 15.06.2021 r.
Zawodnicy startujący w MP powinni być zgłaszani przez macierzyste kluby na adres mailowy koordynatora.
W zgłoszeniu proszę o podanie: daty przyjazdu i wyjazdu, pesel, oraz stopień niepełnosprawności zawodnika oraz danych asystentów zawodników w kategorii B1 i B2.
W przypadku niepotwierdzenia w terminie uczestnictwa zakwalifikowanego zawodnika, do startu zostanie zatwierdzony kolejny zawodnik z miejsca w półfinałach.
 
Każdy uczestnik zobowiązany jest do uiszczenia opłaty w wysokości 60 zł(CROSS)oraz 40 zł (PZK).
 
Opłaty CROSS należy dokonać przelewem na konto Stowarzyszenia „Cross”: Santander Bank Polska S.A. 73 1090 2590 0000 0001 3341 4035 lub gotówką u koordynatora.
Potwierdzenie przelewu bankowego należy okazać koordynatorowi przed rozpoczęciem zawodów.
Bez dokonania powyższej opłaty zawodnik nie będzie dopuszczony do rozgrywek.
Opłaty PZK dokonać należy u koordynatora.
 
Przewodnik przysługuje zawodnikom całkowicie niewidomym, w miarę możliwości organizatora i po wcześniejszym uzgodnieniu z koordynatorem .
 
System rozgrywek:
Zawody będą przeprowadzone zgodnie z Regulaminem kręgli klasycznych IBSA 2014-2017 i Ogólnym Regulaminem Zawodów.
Każdy z zawodników oddaje 120 rzutów. Do ścisłego finału kwalifikuje się 4 zawodników z kategorii B1 mężczyzn, 3 zawodniczki kategorii B1 kobiet, po 4 zawodników w kategorii B2 oraz 6 zawodników z kategorii B3 wśród kobiet i mężczyzn. W finale zawodnicy oddają 120 rzutów.
Wynik końcowy stanowi suma  240 rzutów.
 
Nagrody:
Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc w każdej z kategorii wśród kobiet i mężczyzn otrzymają medale, puchary oraz nagrody finansowe. Zawodnicy 4-5 miejsce pucharki
 
Odprawa techniczna:
Czwartek 22 lipca godzina 19:00 stołówka hotel.
 
W czwartek  zostanie podstawiony autokar, kierunek Gostyń  /godzina do ustalenia/
W niedzielę w godzinach porannych zostanie podstawiony autokar, kierunek Leszno stacja PKP.
 
Ostateczny plan startów zostanie opublikowany do dnia 10 lipca 2021 r. na stronie internetowej Sekcji Niepełnosprawnych PZK – www.niepelnosprawni.pzkregl.pl
 
Po turnieju planowane są konsultacje kadry w kręglarstwie klasycznym 25 – 27.072021 r.

 

         
Lp
Nazwisko i imię
Klub
Kategoria
1
Zięba Jan
Ikar Lublin
B1
2
Koziej Zdzisław
Hetman Lublin
B1
3
Polkowski Szczepan
Morena Iława
B1
4
Woszuk Artur
Victoria Białystok
B1
5
Dołasiński Sylwester
Łuczniczka Bydgoszcz
B1
6
Kolbusz Tadeusz
CROSS Opole
B1
7
Szypuła Barbara
KoMar Piekary Śląskie
B1
8
Szczypiorska Regina
Morena Iława
B1
9
Rataj Magdalena
Łuczniczka Bydgoszcz
B1
10
Rzepa Karolina
Łuczniczka Bydgoszcz
B1
11
Stopierzyński Stanisław
Warmia i Mazury Olsztyn
B2
12
Kontrymowicz Mieczysław
Warmia i Mazury Olsztyn
B2
13
Smoła Jan
Morena Iława
B2
14
Puchacz Wojciech
Atut Nysa
B2
15
Radzimierski Teodor
Karolinka Chorzów
B2
16
Lewandowski Ryszard
Pionek Włocławek
B2
17
Nowak Grzegorz
Omega Łódź
B2
18
Zięba Irena
Ikar Lublin
B2
19
Rogacka Jadwiga
Pionek Włocławek
B2
20
Lewandowska Jolanta
Pionek Włocławek
B2
21
Jarząb Aleksandra
Tęcza Poznań
B2
22
Szamal Jadwiga
Omega Łódź
B2
23
Kieloch Maria
Morena Iława
B2
24
Kanikuła Grzegorz
Hetman Lublin
B3
25
Sordyl Albert
Tarnów Pogórze
B3
26
Jarząb Daniel
Tęcza Poznań
B3
27
Strzelecki Zbigniew
Omega Łódź
B3
28
Ćwikła Tomasz
Morena Iława
B3
29
Chaberski Rafał
Morena Iława
B3
30
Wakuliński Władysław
Łuczniczka Bydgoszcz
B3
31
Stankiewicz Ireneusz
Zryw Słupsk
B3
32
Szymański Władysław
Omega Łódź
B3
33
Paszyna Krzysztof
Podkarpacie Przemyśl
B3
34
Ochałek Jan
Podkarpacie Przemyśl
B3
35
Curyło Irena
Tarnów Pogórze
B3
36
Harazim Maria
Karolinka Chorzów
B3
37
Ćwikła Elżbieta
Warmia i Mazury Olsztyn
B3
38
Grzybczyńska Monika
Omega Łódź
B3
39
Śmigecka Ewelina
Pionek Włocławek
B3
40
Sawiniec Emilia
Hetman Lublin
B3
41
Wiechowska Bożena
Morena Iława
B3
42
Sarnacka Zofia
Warmia i Mazury Olsztyn
B3
 
Organizator zastrzega sobie prawo ostatecznej interpretacji niniejszego komunikatu .
Ze sportowym pozdrowieniem koordynator Joanna Staliś