Baner

XI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH W BOWLINGU BESKIDY Bielsko – Biała 20 – 23 sierpnia 2020 r.

Ostatnia modyfikacja: 29 lipca 2020
komunikaty
KOMUNIKAT KLUBU "PIONEK" BIELSKO-BIAŁA
 
XI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH W BOWLINGU BESKIDY
Bielsko – Biała 20 – 23 sierpnia 2020 r.
 
Dofinansowanie: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób niepełnosprawnych
Organizator Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących PIONEK Bielsko – Biała; mail w tej sprawie: irek3k@wp.pl
 
Cele turnieju:
1 popularyzacja bowlingu w środowisku niewidomych
2 integracja środowiska
3 popularyzacja miasta i regionu wśród niewidomych i niedowidzących.
Zakwaterowanie i wyżywienie: Hotel „Dębowiec”, al. Armii Krajowej
220, 43-316 Bielsko - Biała
Miejsce rozgrywek: Retro Bowling Club, ul Partyzantów 22, 43-300 Bielsko – Biała (w budynku „Grępielnii”)
 
Czas zmian: pandemia wymusiła na nas przesunięcie naszego turnieju o 3 miesiące. Zdecydowaliśmy się również zmienić miejsce rozgrywek, zwłaszcza, że od jakiegoś czasu w naszym mieście działa druga ośmiotorowa kręgielnia. To miejsce możecie kojarzyć: w samym centrum po drodze w kierunku hotelu stoi tam szerokotorowy wagon tramwajowy jako restauracja (po Bielsku w latach 1895 -1970 jeździły tramwaje wąskotorowe). ”Grępielnia”, w siedzibie której znajduje się kręgielnia to pofabryczny budynek, gdzie obecnie prowadzona jest różnorodna działalność: hotelarska, usługowa, handlowa i in.
Dojazd z dworca do hotelu. Linia 8 kierunek Szyndzielnia z przystanku: Warszawska Dworzec; wysiąść na przystanku Armii Krajowej ZIADi trochę się cofnąć. Aby dojść na przystanek: wejść na wiadukt między dworcami i przed dworcem PKS zejść na dół, stamtąd już niewiele metrów do przystanku. Do hotelu można też dojechać linią 7 kierunek Szyndzielnia z przystanku Piastowska Dworzec i wysiąść na przystanku Karbowa Hala Sportowa. Aby dojść na przystanek Piastowska Dworzec: z przejścia podziemnego pod dworcem kolejowym skręcić w lewo, wejść pod przejście pod ulicą, potem schodami do góry, przejść krótką uliczkę, skręcić w prawo i się dojdzie.
By dojechać z hotelu na kręgielnię: liniami 7i 8 wysiąść na przystanku Plac Mickiewicza. Ten kto widzi dosyć po skosie zobaczy ten tramwaj. Aby tam dojść trzeba przejść przez 3 światła: najpierw przez ulicę dwujezdniową,potem jeszcze przez dwie nieco węższe. Kręgielnia jest w budynku za płotem obok wspomnianego wagonu. Aby dotrzeć z dworca na kręgielnię: Kręgielnia znajduje się mniej – więcej w połowie drogi między przystankami, ale jadąc z dworca lepiej chyba wysiąść na placu Żwirki i Wigury. To drugi przystanek zarówno od Warszawskiej Dworzec (linie: 8, 50, 57) jak i z Piastowskiej Dworzec (linie: 1, 4, 7, 10, 24, 28). Z tego przystanku idzie się prosto wzdłuż głównej ulicy, minie się niewielką uliczkę ze światłami i zaraz za nią jest już budynek :Grępielni” – może 5 minut drogi.
                
Kluby mogą zgłaszać swych zawodników do poniedziałku 3 sierpnia 2020 r. Już we wtorek napiszę wam, kto  od Was może do nas przyjechać. Specjalnie tak szybko, byście mogli kupić bilety nieco taniej. Przypominam, że kolejność zgłoszeń nie ma u nas znaczenia. W zgłoszeniu wystarczy podać: imię, nazwisko i kategorię kręglarską; inne dane jak PESEL podacie na miejscu. Koniecznie ze sobą weźcie ksero orzeczenia o niepełnosprawności oraz oczywiście zaświadczenie o posiadanej kategorii kręglarskiej. Organizator zapewnia opatrunki na oczy, gogle musicie mieć ze sobą.Osoby chcące tylko rzucać, proszę o kontakt z kol. T Rozmusem – przyjedziecie w miarę możliwości kręgielni.
Informacji udzielają: Tadeusz Rozmus (zakwaterowanie i bloki) tel.: 669 13 13 11 oraz Ireneusz  Kaczmarek tel.: 693 117 198. Jedyny mail w tej sprawie to: irek3k@wp.pl
 
Nigdy nic nie jest pewne na 100%, a w tym roku to już szczególnie. Tym niemniej, z pewną taką nieśmiałością informuję was, że przewidzieliśmy jeszcze jeden turniej bowlingowy w dniach 22 -25 października – ale o nim w swoim czasie. Teraz zapraszam na sierpień.

Tadeusz Gierycz